Biuro do wynajęcia: w kamienicy czy w biurowcu?

Biuro to wizytówka danej firmy. Reprezentuje ją zaraz obok pracowników i właściciela, dlatego ważne, by znajdowało się w miejscu odpowiednim dla jej branży i specyfiki. Lepiej wynająć biuro w odrestaurowanej kamienicy czy w nowoczesnym biurowcu? Poznaj nasze argumenty!

Biuro na wynajem w szklanym biurowcu

Wynajęcie biura w dużym biurowcu wiąże się rzecz jasna z podniesieniem prestiżu firmy. W biurowcu standardowymi udogodnieniami są np. ochrona, parking podziemny, klimatyzacja, inteligentne systemy oszczędności energii, kawiarnie czy sklepy. Do tego można wpłynąć na kreowanie świadomości marki, jeśli wybór padnie na znany biurowiec w centrum miasta. Przez biurowiec w ciągu dnia przewija się kilkaset lub nawet kilka tysięcy ludzi – pracowników firm, klientów, dostawców itp., więc łatwo też w ten sposób o reklamę. Poza tym prościej też jest nawiązać kontakty z właścicielami innych firm mających siedzibę w tym samym biurowcu, a to może zapunktować nowymi klientami z tzw. polecenia. Pamiętaj jednak, że ogrom ludzi w biurowcu oznacza ciągły gwar, dlatego jeśli potrzebujesz spokoju i skupienia w pracy, biurowiec może okazać się niezbyt udanym rozwiązaniem.

Biuro na wynajem w pięknej kamienicy

Biuro do wynajęcia zlokalizowane w odrestaurowanej kamienicy może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Choć biura w kamienicach nie posiadają może nowoczesnych udogodnień, to już sam klimat budynku powstałego np. w ubiegłym stuleciu robi swoje. Z tego względu biuro w pięknej kamienicy to świetne rozwiązanie np. dla agencji kreatywnych, stylistów, personal shopperów, ale także psychologów (ze względu na ciszę) czy kancelarii prawniczych. Niepowtarzalny klimat reprezentacyjnych kamienic w niczym nie równa się aurze ogromnego biurowca. Poza tym jeśli chcesz się wyróżnić i postawić na bardziej stylowy gabinet, kamienica okaże się najlepszym wyborem.

Biuro do wynajęcia – w kamienicy czy w biurowcu? Odpowiedź na to pytanie zależy od wielu czynników, m.in. budżetu czy branży firmy. Jednak polecamy kamienicę ze względu na nieporównywalny wygląd i klimat pomieszczeń.

Opublikowano