Jak urządzić biuro na wynajem, by zwiększyć motywację pracowników?

Jesteś szczęśliwym najemcą biura? To znakomicie, jednak w praktyce otrzymujesz najczęściej pusty lokal. Od Ciebie zależy, jak będzie finalnie wyglądało biuro oraz jak bardzo nowa aranżacja wpłynie na pracę Twoich podopiecznych. Dziś podpowiadamy, jak urządzić biuro, by aż chciało się w nim pracować!

Po pierwsze: dobre biurko

To chyba najważniejsza rzecz. Odpowiednio dobrane biurko pozwala zwiększyć efektywność pracownika aż o 54%! Co jednak oznacza stwierdzenie „odpowiednio dobrane”? Przede wszystkim musi być przestronne, aby można było na nim swobodnie pomieścić różne rzeczy – od laptopa po kubek z kawą. Dobrze, gdy jest wyposażone w szufladki na osobiste rzeczy pracownika. Ważne, by było świetnie wyprofilowane (zapytaj podopiecznego – może niekoniecznie marzy mu się biurko narożne?), a gdy pracuje w przestrzeni open-space i często rozmawia przez telefon albo potrzebuje skupienia, pomyśl o ściance przy blacie. Do pary z biurkiem idzie krzesło lub fotel – najważniejsze, by można je było regulować, tak, aby pasowało do wzrostu i ewentualnych schorzeń kręgosłupa pracownika.

Po drugie: kolory

Zapomnij o szpitalnych, sterylnych kolorach albo o połączeniu rodem ze szkolnego sekretariatu, czyli o granatowej wykładzinie i beżowych ścianach! Wyzwól energię i kreatywność w swoich pracownikach i postaw na żywe kolory w biurze. Wolisz jednak białe, neutralne ściany? W porządku, ale zadbaj o bardziej intensywne dodatki, np. sofę w mocnym kolorze. Barw biurowemu pomieszczeniu nadadzą też obrazy w stylu impresjonizmu oraz świeże kwiaty w wazonie. A skoro już o kwiatach mowa…

… Po trzecie: rośliny

Udowodniono, że prawdziwe rośliny w biurze podnoszą wydajność aż o 73% – czy jest więc jakaś wątpliwość w ich hodowaniu? Poczytaj, które gatunki nadają się do utrzymania w biurach, a potem nic, tylko leć do sklepu ogrodniczego! Dodatkowo rośliny nadają wnętrzom przytulności oraz wpływają na oczyszczanie powietrza w pomieszczeniu. Same plusy!

Opublikowano