3 powody dlaczego lepiej wynająć niż kupić powierzchnię biurową?

Jednym z pozytywnych znaków, świadczących o rozwoju Twojej firmy jest potrzeba posiadania własnej siedziby i miejsca pracy. Wzrost liczby pracowników, rosnące zapotrzebowania firmy, chęć powiększenia oferty i możliwość bezpośredniego kontaktu z klientem sprawiają, że domowe biurko może nie wystarczyć. Duża część właścicieli decyduje się wtedy na budowę lub zakup takiej przestrzeni. Jeżeli nie posiadasz wystarczających przychodów, a Twoja firma znajduje się na dorobku, nie musisz się martwić. Wynajęcie powierzchni biurowej to silny trend, któremu sprzyja sytuacja na deweloperskim rynku.

Powód numer 1 – wykorzystaj dostęp do nowinek technicznych

Rozwój technologiczny to sprzymierzeniec wszystkich nowoczesnych firm i startupów. Odpowiednie korzystanie z jego dobrodziejstw sprzyja w rozwijaniu własnych pomysłów i firmy. Trend nie ominął również przestrzeni biurowych. W nowoczesnych budynkach przeznaczonych na wynajem znajdziesz rozwiązania, które ułatwią pracę Tobie i Twoim pracownikom. Przystosowane do spotkań biznesowych biura i sale konferencyjne, niskie koszty eksploatacji, a to wszystko w oparciu o ekologiczne rozwiązania. Warto również zaznaczyć, że większość powierzchni biurowych na wynajem znajduje się blisko sal treningowych, banków, poczty i restauracji. Bez oddalania się od miejsca pracy możesz więc załatwić wszystkie niezbędne sprawy.

Powód numer 2 – nowoczesne biura na wynajem zwiększają produktywność

Od lat wiadomo, że odpowiednio przystosowane biuro wpływa na jakość pracy i wydajność całego zespołu. Biurowce zaprojektowane pod wynajem przestrzeni, spełniają wszystkie wymogi klientów i pracowników. Duże sale konferencyjne, wygodny i przestronne open space, przestrzenie coworkingowe, wirtualne biura i miejsca odpoczynku wpływają na jakość i komfort pracy. W przypadku kupna i wyposażenia takiej przestrzeni musiałbyś liczyć się z wysokimi wydatkami. Wynajem pozwala Ci na korzystanie z wszystkich niezbędnych pomieszczeń bez ponoszenia takich kosztów co może być kluczowe w początkowych etapie funkcjonowania Twojej firmy.

Powód numer 3 – nie musisz przywiązywać się do jednego miejsca

Kupno lub budowa własnej przestrzeni biurowej oprócz wysokich kosztów przywiązuje Cię do jednego miejsca. W przypadku wyprowadzki lub niepowodzenia na rynku musisz liczyć na to, że trafi się klient, który będzie chciał kupić Twoje biuro. Biorąc pod uwagę, że coraz więcej firm decyduje się na wynajem takich przestrzeni, znalezienie kupca może być niezwykle trudne. Własny biurowiec czy zakup biura jest dobrym rozwiązaniem tylko w przypadku potężnych firm posiadających dobrą i ugruntowaną pozycję na rynku.

Opublikowano